دیسکانت LC

 

banner01_inn (1)

تنزیل اعتبار اسنادی چیست؟

در تجارتهایی که شامل صادرات و واردات می شود، اعتبارات اسنادی، امنیت مالی تجارت بین الملل می باشد. اعتبار اسنادی این امکان را به واردکننده می دهد تا اطمینان حاصل کند یک سفارش پیش از اینکه پرداخت انجام شود، بار شده و ارسال می شود و صادر کننده گارانتی می شود که به ازای کالایی که به خارج از کشور ارسال شده،پرداخت انجام خواهد شد (به پول خواهد رسید). تنزیل اعتبار اسنادی به صادرکنندگان امکان دریافت سریع تر پول را می دهد .

بانک واردکننده، پرداخت را تضمین می کند

بعنوان یک صادرکننده، شما به یک اطمینان نیاز خواهید داشت که در مقابل کالایی که به خارج از کشور ارسال کرده اید، وجه موردنیاز را دریافت خواهید کرد. جهت تسهیل پرداخت برای یک محموله صادراتی، خریدار به بانک خود رفته و تقاضای گشایش اعتبار اسناد می نماید. بانک شما تایید می کند که اعتبار اسنادی بانک خریدار معتبر می باشد و سپس شما می توانید کالا را ارسال کنید با علم به اینکه پرداخت به شما انجام خواهد شد. زمانیکه تمام شرایط معامله صورت پذیرفت ، بانک شما براساس اعتبار اسنادی، پول را به تجارت صادرات شما منتقل خواهد کرد.

ارائه اسناد برای پرداخت

بعنوان فروشنده و صادرکننده، برای دریافت پول یک سفارش شما می بایست اسناد مورد نیازرا به بانک خود ارائه کنید تا تایید شود که سفارش برای مشتری ارسال شده است. سپس بانک شما اسناد را به بانک مشتری ارسال میکند که درواقع بانک نگهدارنده اعتبار اسنادی می باشد و زمانیکه بانک اسناد را تایید میکند، پول به بانک شما انتقال خواهد یافت و سپس به تجارت شما(حساب صادرکننده=فروشنده).

نقطه عطف شروع پروسه جهت ادعای پرداخت به صورت اعتبار اسنادی زمانی رخ می دهد که اسناد صادرات و حمل بار کامل می شوند .

پرداخت (دریافت پول) زود هنگام

تنزیل اعتبار اسنادی زمانی اتفاق می افتد که بانک شما پیشنهاد می کند که پیش از اینکه شما مراحل موردنیاز برای ارائه اسناد فروش و حمل بار را کامل کنید، در پروسه اعتبار اسنادی پیش پرداخت انجام دهد، این عمل تنزیل (تخفیف دهی) نامیده می شود زیرا شما مقدار کامل پرداخت را دریافت نمی کنید. درواقع تنزیل مبین بهره یا مبلغی است که بانک جهت فراهم نمودن پول پیش از اینکه شما شروط توافقنامه فروش و اعتبار اسنادی را کامل کنید، دریافت میکند.

سرعت دادن به جریان نقدینگی

تنزیل اعتبار اسنادی از چندین لحاظ می تواند به نفع تجارت صادرات شما باشد. بعد از دریافت یک سفارش از یک مشتری خارج از کشور، ممکن است چندی ماه طول بکشد تا کالاهای مدنظر ساخته شده و بصورت محموله حمل کشتی شود. با استفاده از تنزیل اعتبار اسنادی، شما قسمت عمده پول را در حین فرآیند تولید کالا دریافت می نمایید و آن را به فرآیند تولید اختصاص می دهید. روش دیگر استفاده از تنزیل شامل  دادن شروط طولانی مدت جهت پرداخت به مشتری می باشد. بعنوان مثال می توانید زمان نود روزه پس از دریافت کالا به مشتری جهت پرداخت بدهید، در اینصورت شرکت زمان کافی برای فروش کالای شما را پیش از اینکه بانک خارجی بخواهد اعتبار اسنادی را اجرا کند،خواهد داشت. بانک شما به شما پیش پرداخت تنزیل شده پرداخت می کند پس بنابراین تجارت شما نیاز به انتظار سه ماهه جهت اینکه به وجه پولی برسد ندارد.

 

بازرگانی صارش با دارا بودن حساب های معتبر در بانک های امارات، ارایه دهنده سرویس دیسکانت LC با کارمزد مناسب برای کلیه اشخاص و شرکت ها می باشد.

دیسکانت LC به معنای تقسیم کردن  و پرداخت نقدی وجه یک LC گشایش شده در دفعات و قبل از موعد سررسید می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر  با بخش حوالجات ارزی بازرگانی صارش تماس حاصل فرمایید.

 
 
Saresh Saresh Saresh Saresh Saresh Saresh