میعانات گازی

میعانات گازی

میعانات گازی، شامل ترکیبات سنگین‌تر از بوتان است که در شرایط اتمسفر دارای حالت مایع می‌باشد. این ترکیبات با ارزش، پس از تثبیت فشار بخار و تنظیم نقطه شبنم به مخازن انتقال یافته و پس از ذخیره سازی به بازارهای جهانی عرضه می‌گردد.

گاز طبیعی که از مخازن گازی استحصال می‌شود عمدتاً حاوی حجم قابل ملاحظه‌ای میعانات گازی است. میعانات گازی به جریان هیدروکربنی مایع گفته می‌شود که در ذخایر گاز طبیعی وجود دارد و به صورت رسوب و ته‌نشین در گاز استخراجی یافت می‌شود و عمدتاً از پنتان و هیدروکربن‌های سنگینتر (+C5) تشکیل شده و دارای گوگرد پایین می‌باشد.

میعانات گازی بر خلاف بوتان و پروپان نیازمند شرایط ویژه برای مایع ماندن نیستند و به شیوه‌های مختلف قادر به تبدیل به نفت سفید، بنزین، سوخت جت و… هستند. در قیاس با پالایشگاه نفت خام، در پالایشگاه میعانات گازی، فرایندهای تبدیلی و پالایشی کمتر است بنابراین هزینه سرمایه‌گذاری آن نصف هزینه سرمایه‌گذاری پالایشگاه نفت خام است. این محصول به دلیل داشتن ارزش حرارتی بالا از اهمیت قابل توجهی برای صادرات برخوردار می‌باشد. به گونه‌ای که صادرات آن می‌تواند هزینه سرمایه گذاری اولیه یک پالایشگاه گازی را در ظرف مدت زمان کوتاهی برگرداند.

بازرگانی صارش دارای چندین واحد تولیدی و بازرگانی زیرمجموعه و تحت قرارداد در سطح کشور است، که درزمینه تامین انواع مشتقات نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاهی بمنظور تامین نیازهای مشتریان فعالیت دارد.

بازرگانی صارش افتخار دارد کالا و خدمات شما را مرحله به مرحله به بازارهای جهانی معرفی و صادر نماید. در ذیل گزیده ای از خدمات که در راستای صادرات کالای شما ارائه می شود، معرفی می گردد:

  • تعیین HS code
  • بررسی امکان صادرات محصول از بعد قانونی ومجوزات
  • بررسی سابقه صادرات محصول و روند آن
  • اجرای فرایند حمل ونقل وترخیص
  • محاسبه هزینه های ترخیص وحمل ونقل
  • هماهنگی اجرای پروژه حمل وامور گمرکی
  • دنبال کردن بازارهای جدید صادراتی در صورت نیاز و تقاضا از سوی متقاضیاین خدمات به کلیه تولید کنندگان، صاحبان صنایع و کارخانجات

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.