ماشین آلات تولیدی و صنعتی

ماشین آلات تولیدی و صنعتی

طبق بررسی های صورت گرفته و آماری که گمرک اعلام نموده است، بیشتر آمار واردات کشور به واردات ماشین آلات تولیدی مربوط می شود. با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفتی که در تولید ماشین آلات صنعتی رخ داده است، اکثر کارخانجات و صنایع به منظور ارتقاء سطح کاری و کاهش تعداد نیروی انسانی، درخواست خرید دستگاه ها و ماشین آلات به روز را دارند.

از طرف دیگر طراحی، تولید و عرضه ماشین آلات جدید و با کاربردهای تازه، راه واردات ماشین آلات تولیدی را هموارتر کرده است. همین استقبال و تقاضا، بازرگانان زیادی را به امر واردات ماشین آلات صنعتی سوق داده است. چه بسا تاجرانی که با در اختیار داشتن نیروهای خبره و مشاورین متخصص، در امر واردات ماشین آلات صنعتی، به سود کلانی دست یافته اند.

شرکت بازرگانی صارش، فعال در زمینه ارائه خدمات مرتبط با واردات و صادرات، کلیه بازرگانان و واردکنندگان را در انجام هر‌چه بهتر یک تجارت موفق و پرسود یاری خواهد رساند. هدف صارش این است که هر تاجری با صرف هزینه کمتر و سرعت بیشتر، به سود قابل قبولی دست پیدا کند.

اصول واردات ماشین آلات و تجهیزات تولیدی

واردات ماشین آلات تولیدی نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل و رعایت قوانین مشخصی دارد. در این بخش در خصوص این فاکتورها توضیحاتی داده خواهد شد.

در وهله اول وارد کننده ماشین آلات صنعتی ملزم به دریافت کد تعرفه است. تعرفه مشخص شده، میزان مالیاتی است که برای کالای وارداتی محاسبه می گردد.

در زمان واردات ماشین آلات صنعتی، باید کد تعرفه آن تعیین شود. یافتن این کد کار ساده ای نبوده و چنانچه در تعیین آن اشتباه یا خطایی رخ دهد، ضررهای مالی، جرایم نقدی یا در نهایت مصادره اموال اتفاق خواهد افتاد. به همین دلیل با سپردن کار به دست سازمان ها و شرکت های بازرگانی که خدمات گسترده ای در زمینه واردات و صادرات کالا انجام می دهند، از بروز این گونه مشکلات تا حد زیادی پیشگیری خواهید کرد.

آن چه در تعریف و تعیین این کد تاثیر گذار است، وزن، آلیاژ به کار رفته در تولید، برند و نوع تکنولوژی به کار رفته در دستگاه می باشد.

 

برای دریافت مشاوره و ثبت درخواست واردات و ترخیص ماشین آلات تولیدی با ما تماس بگیرید.

نکات مهم در زمان خرید و واردات ماشین آلات صنعتی

پیش از واردات ماشین آلات تولیدی و در زمان خرید آن ها، توجه به برخی از فاکتورها اهمیت زیادی دارد. در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت:

  • بررسی تولید کننده یا سازنده دستگاه:

خرید دستگاه صنعتی بایستی از واحدهای تولیدی دارای مجوز خریداری شود. آن چه که اعتبار یک تولید کننده را تعیین و تایید می‌کند، داشتن جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری و گواهی شناسایی می باشد. عدم توجه به این مدارک و تاییدیه ها، خریدار را در زمان خرید محصول و ترخیص کالا با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد کرد.

  • ارزش گذاری ماشین آلات خریداری شده:

در این مرحله ارزش دستگاه بر اساس مدل، کیفیت، برند و قیمت آن مشخص شده و مکتوب می گردد. چنانچه دستگاه وارداتی دست دوم باشد، در این مرحله نام « دستگاه صنعتی مستعمل» در اطلاعات آن ثبت خواهد شد. ماشین آلات صنعتی دست دوم، در زمان ترخیص، از نظر سلامتی و کارکرد درست مورد بررسی کامل قرار می گیرند.

  • شرایط معاف از مالیات:

در نظر داشته باشید، واردات ماشین آلات صنعتی، چنانچه وارد کننده آن دارای کارت بازرگانی بوده و محصولاتی مجاز، با پروانه بهره برداری و عدم مشابهت داخلی وارد کند از پرداخت مالیات معاف می شود.

با توجه به همه این نکات، برای موفقیت در واردات ماشین آلات تولیدی و صنعتی، سپردن کار به دست متخصصین و مشاوره گرفتن از آنها، بهترین اقدام و تصمیم می باشد. شرکت بازرگانی صارش، با تجربه و سابقه درخشانی که در زمینه واردات و صادرات کالا دارد، روال تجارت و واردات این ماشین آلات را برای شما ساده تر خواهد کرد. آگاهی این مجموعه به کلیه قوانین و اصول، واردکننده را به انجام یک تجارت موفق، پرسود، بدون استرس و لذت بخش امیدوار می‌کند.

واردات ماشین آلات تولیدی و کشاورزی، کمک به رونق و توسعه تولید