کالاهای تحریمی

کالاهای تحریمی

با محدودیت هایی که برای کشور ما با وجود تحریم ها به وجود آمده است، واردات کالاهای تحریمی جزء نیازهای لاینفک داخلی محسوب می شود. تحریم های موجود، ورود برخی از کالاها را به داخل کشور ناممکن ساخته است. بسیارند کارخانجات و شرکت هایی که به دلیل نبود مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی مورد نیاز، از ادامه کار محروم شده اند.

واردات کالاهای تحریمی نیاز به فوت و فن های خاصی داشته و به طور مستقیم انجام نمی گیرد. در ورود این کالاها، کشور سومی واسطه می شود. به این صورت که کالای تحریمی، وارد گمرک کشور واسطه شده و از آنجا به سمت ایران ارسال می گردد. این کشور سوم از جمله کشورهای آسیایی است که در تجارت با ایران بدون مشکل می باشد. از جمله، چین، ترکیه، امارات، عراق و … .

شرکت های بازرگانی زیادی در کشور ما فعالیت دارند که در امر واردات کالاهای تحریمی به شکل وسیعی فعالیت داشته و موفق عمل کرده اند. شرکت بازرگانی صارش، سالیان درازی است که در زمینه واردات و صادرات انواع کالاهای مورد نیاز داخلی فعالیت داشته و با سوابق و تجارب درخشانی که در این زمینه دارد، امر تجارت را برای بازرگانان لذت بخش، پر سود و پر سرعت ساخته است.

مراحل و سلسله مراتب واردات کالای تحریمی

واردات کالاهای تحریمی با ورود سایر کالاها به ایران کمی متفاوت بوده و نیاز به پشت سرگذاشتن مراحل زیادی دارد. مراحل ورود کالای تحریمی شامل: بررسی و آنالیز کالای وارداتی، شیوه ورود کالای تحریمی، خرید کالای تحریمی و حمل و نقل کالای وارداتی می باشد. در ادامه، توضیحات مختصری در خصوص هر یک از این مراحل در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 • بررسی و آنالیز کالای وارداتی:

در این مرحله در مورد کیفیت کالا، برند و شرکت تولید کننده آن، مجوزهای مورد نیاز، علت تحریم و مالیات و کد تعرفه آن بررسی های لازم انجام می گیرد.

 • خرید کالای تحریمی:

پس از بررسی و یافتن نیاز و تقاضای داخلی، کالای مورد نظر انتخاب شده و تحقیقات لازم در مورد شرکت تولید کننده، برند و هزینه هایی چون قیمت کالا، هزینه ترخیص کالای تحریمی ، هزینه حمل و نقل و … مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورتی که کلیه تحقیقات به درستی انجام گرفته و نتیجه مثبت باشد، خرید کالا انجام خواهد گرفت.

جهت واردات کالاهای تحریمی مورد نیاز صنایع خود با شرکت بازرگانی صارش تماس بگیرید.

 • روش ورود کالای تحریمی:

از روش های متداول ورود کالای تحریمی به ایران، واردات موقت کالا به کشور سوم می باشد. پس از ورود کالا به کشور ثالث، یک شرکت بازرگانی، اقدام به تعویض اسناد و مدارک تجاری خواهد کرد. در واقع اسناد اولیه به نام کشور سوم صادر شده و پس از آن با اخذ مدارک ثانویه جدید، کالای مورد نظر وارد ایران می گردد.

 • حمل و نقل کالای وارداتی:

در واردات کالاهای تحریمی حمل و نقل به شکل دریایی، زمینی و هوایی صورت می گیرد. در روش هوایی پس از ورود کالا به فرودگاه، کالای تحریمی وارد گمرک فرودگاه شده و پس از آن ترخیص کالای تحریمی انجام می پذیرد.

در روش حمل و نقل دریایی، کالای وارداتی چندین مرتبه بین کشتی های مختلف جابجا می شود. گاهی کانتینرها بین کشتی ها جابجا می شوند و گاها کالاهای موجود در آن ها از یک کانتینر به دیگری انتقال پیدا می کنند. این روش به کراس استافینگ معروف بوده و برای دور زدن تحریم ها و قوانین بین المللی صورت می پذیرد.

چه کالاهایی در  دسته کالاهای تحریمی قرار می گیرند؟

واردات کالاهای تحریمی در انواع مختلفی صورت می گیرد. در ادامه به بیان برخی از این کالاها خواهیم پرداخت:

 • قطعات الکترونیکی پیشرفته و جدیدی چون ژیروسکوپ، پر کاربرد در صنایع و صنعت هوافضا
 • ربات های صنعتی مربوط به صنعت خودرو‌سازی
 • تجهیزات و دوربین های نظامی برد بالا، دید در شب و مدار بسته
 • تجهیزات مخابراتی انتقال داده، صدا و تصویر با برد بیش از ۵۰ مایل
 • انواع IC های نظامی از جمله سینتی سایزر ها , دیوایدر ها و ترانزیستورهای توان و فرکانس بالا
 • ماسفت هایی با فرکانس و توان بسیار بالای رادیویی
 • موتورهای مخصوص سانتریفیوژ با دور بالا
 • مواد شیمیایی مخصوص با خاصیت ضد انفجار و ضد سایش
 • تجهیزات مخصوص کنترل حرارت که در انرژی هسته ای پر کاربرد هستند.
 • دستگاه ها و تجهیزات مولد گاز اکسیژن مخصوص بیمارستان ها
 • تجهیزات تصویربرداری گاما و لمسی
 • تجهیزات و دستگاه های ترموگرافی

واردات کالاهای تحریمی به صورت زمینی، هوایی و دریایی

شرکت بازرگانی صارش، با تجربه و سابقه درخشانی که در زمینه واردات کالاهای تحریمی دارد، روال تجارت و واردات این ماشین آلات را برای شما ساده تر خواهد کرد.

آگاهی این مجموعه به کلیه قوانین و اصول، واردکننده را به انجام یک تجارت موفق، پرسود، بدون استرس و لذت بخش امیدوار می‌کند.

برای مشاوره و ثبت درخواست های خود با ما تماس بگیرید.