آموزش EPL و اهداف اظهار کالای وارداتی در پنجره واحد تجارت فرامرزی

آموزش EPL و اهداف اظهار کالای وارداتی در پنجره واحد تجارت فرامرزی

 

یکی از اهداف محیط پنجره واحد، ساده سازی جریان های اطلاعات بین گمرک و بازرگانان وداشتن منافع معنی دار برای تمامی بازرگانان می باشد ولی معمولا در کشور ما کسانی که با سازمانهای دولتی سروکار دارند عمدتا اعتقاد دارند که راه اندازی سامانه های مختلف صرفا به نفع دولت بوده و اربابان رجوع مجبور به استفاده از این سامانه ها هستند.
به جرات می توان گفت بخشهایی از سامانه جامع گمرکی از جمله پرداخت الکترونیکی ، حذف اسناد کاغذی، عدم نیاز به حضور در گمرک از کارهای فوق العاده ای هست که در دو سال اخیر شاهد بوده ایم.
یکی از درخواستهایی که از طرف صاحبان کالا وجود دارد و تعریف علمی پنجره واحد مبنی بر داشتن منافع مشترک بین گمرک و تجار را خدشه دار میکند عدم وجود یک گزارش قابل استناد از میزان فعالیتهای یک شخص حقیقی یا حقوقی در این سامانه است. پس از گذشت قریب به چهار سال از اجرای این سامانه صاحبان کالا هنوز نمی توانند یک گزارش از میزان واردات یا صادرات خود و همچنین میزان فعالیتهای هر کدام از نمایندگان یا کارگزارانی که کالای آنها را ترخیص کرده است داشته باشند. از عزیزانی که در توسعه این سامانه نقش دارند تقاضا می شود به این خواسته به حق رسیدگی نمایند.

 

آموزش EPL و اهداف اظهار کالای وارداتی در پنجره واحد تجارت فرامرزی

بازرگانی صارش به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات جامع بازرگانی مستقر در چین می تواند در کلیه مراحل سفارش خارجی و واردات از چین به همراه شما باشد تا در این مسئله بتوانید با استفاده از تجربیات مجموعه بازرگانی صارش با کمترین ریسک , بیشترین سود آوری تجارت با چین را بچشید , مجموعه بازرگانی صارش کلیه مراحل حمل و ترخیص , حواله یوان به چین , حمل و ترخیص و ترخیص کالا , حمل هوایی از چین , ترخیص کالا از بندر عباس , خدمات بازرسی کالا در چین و ارائه مشاوره امور بازرگانی را به تجار محترم با بهترین کیفیت و سریعترین زمان ممکن ارائه می کند.

برای کسب مشاوره در زمینه بازرگانی واردات و صادرات می توانید با واحد مشاوره بازرگانی صارش تماس حاصل فرمایید .