ترخیصیه چیست ؟

ترخیصیه چیست ؟

به موجب این سند ، گمرک از تسویه صاحب کالا با شرکت حمل مطلع می شود.
شرکتهای حمل از زمان عملیاتی شدن پنجره واحد گمرکی اطلاعات مانیفست و بارنامه یا بارنامه های مربوطه را به صورت الکترونیکی به گمرک ارسال می کند. سوالی که ممکن است پیش بیاید این است :
با وجودی که شرکتهای حمل ملزم به ارسال الکترونیکی اطلاعات به محض ورود حامل به کشور هستند و گمرک نیز اسناد کاغذی را برای ترخیص دریافت نمی کند چه مکانیسمی وجود دارد که تسویه نیز صورت بگیرد؟
در سامانه جامع گمرک منویی با عنوان ” مشاهده بارنامه های یک فرد” وجود دارد که با وارد کردن کد ملی صاحب کالا یا شناسه ملی اشخاص حقوقی می توان از بارنامه های بارگذاری شده یک شخص مطلع شد. لیکن تا زمانی که صاحب کالا به شرکت حمل مراجعه و اصل بارنامه را ارائه نکند، شرکت حمل علیرغم ارسال اطلاعات، ترخیصیه را ثبت نمی کند و پس از ثبت واگذاری را نیز انجام می دهد .
پس از این مرحله امکان اظهار کالا وجود دارد. به این معنی که اگر امکان اظهار یک محموله وجود داشته باشد ، تسویه صاحب کالا با شرکت حمل نیز صورت گرفته است.

 

بازرگانی صارش به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات جامع بازرگانی مستقر در چین می تواند در کلیه مراحل سفارش خارجی و واردات از چین به همراه شما باشد تا در این مسئله بتوانید با استفاده از تجربیات مجموعه بازرگانی صارش با کمترین ریسک , بیشترین سود آوری تجارت با چین را بچشید , مجموعه بازرگانی صارش کلیه مراحل حمل و ترخیص , حواله یوان به چین , حمل و ترخیص و ترخیص کالا , حمل هوایی از چین , ترخیص کالا از بندر عباس , خدمات بازرسی کالا در چین و ارائه مشاوره امور بازرگانی را به تجار محترم با بهترین کیفیت و سریعترین زمان ممکن ارائه می کند.

برای کسب مشاوره در زمینه بازرگانی واردات و صادرات می توانید با واحد مشاوره بازرگانی صارش تماس حاصل فرمایید .