واردات Spark

واردات spark با توجه به کاربرد وسیعی که این دستگاه در صنایع مختلف داشته و اینکه نیاز اکثر صنعتگران می باشد، همواره مورد توجه بازرگانان بوده است. این دستگاه تخصصی برای برش فولاد و انواع فلزات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. واردات اسپارک نیز همچون سایر دستگاه های تخصصی، نیاز به دانش، تجربه و آگاهی دارد تا بدین ترتیب دستگاهی با کیفیت خوب، برند شناخته شده و به صورت اورجینال وارد شود.

شرکت بازرگانی صارش، با دو دهه فعالیت بی وقفه در واردات و صادرات مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی، در زمینه واردات اسپارک نیز فعالیت چشمگیری داشته است. این مجموعه، واردات این دستگاه پرکاربرد را با سرعت بالا و قیمتی مناسب و از تولید کنندگان معتبر به انجام می رساند.

گروه بازرگانی صارش، به کلیه بازرگانانی که قصد واردات  spark را دارند، یاری رسانده و آن ها را به سودآوری سریع و عالی نوید می دهد.

در مورد دستگاه اسپارک و کاربردهایی آن چه می دانید؟

روش اسپارک یا تخلیه الکتریکی راهی برای تراش و برش قطعات و فلزات می باشد. در این روش، تراش، از طریق به جریان در آمدن گاز در میان قطعاتی که از هم فاصله دارند، صورت می پذیرد. در روش اسپارک، به واسطه تخلیه الکتریکی، از انواع فلزات و فولاد براده برداری انجام می گیرد.

با اتصال الکتریکی که در دستگاه اسپارک برقرار می شود، جرقه ای تولید می گردد و این جرقه مقداری از مواد را از مسیر خود بر می دارد. به همین دلیل دستگاه spark در آبکاری و افزایش استحکام فلزات بسیار کمک کننده می باشد. از این دستگاه همچنین در تراشکاری و اتصال قطعات فلزات به یکدیگر می توان استفاده کرد. بیشترین کاربرد دستگاه اسپارک در صنایع فلزی و کارگاه های تراشکاری است و این دستگاه دارای تنوع بسیاری است.

روال کار اسپارک و دستگاه آن

در این بخش از مقاله قصد داریم در مورد روش کار دستگاه اسپارک اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. در ابتدا، قطعه مورد نظر برای برش، آبکاری یا براده برداری روی یک صفحه نصب شده و در محلول دی الکتریک که معمولا نفت می باشد، غوطه‌ور می شود. مخزنی که قطعه و محلول دی الکتریک در آن قرار دارد، بر روی پایه‌ دستگاه قرار می گیرد.

دستگاه اسپارک، دقیق و پرکاربرد در صنایع

یکی از بخش های مهم دستگاه اسپارک ، الکترود آن است. این قطعه روی گلویی دستگاه نصب می شود. گلویی ماشین نیز به یک سیستم پینیون چرخ شانه متصل است. شانه دستگاه، توسط یک پینیون و به وسیله یک سروو موتور (Servomotor) تحریک می شود. حرکت ابزار نسبت به قطعه یار، به صورت عمودی می باشد.

ابزار و قطعه یار هر دو به یک منبع الکتریکی مشترک متصل می باشند. الکترود، به عنوان قطب منفی و قطعه به عنوان قطب مثبت وارد عمل می شود. شانه ماشین توسط سروو موتور به طرف پایین  و تا فاصله معینی بین ابزار و قطعه کار حرکت می‌کند. در این نقطه، دی الکتریک موجود بین الکترود و قطعه کار قطع شده و تخلیه الکتریکی آغاز می شود. در همین مرحله، عملیات جداسازی ذرات از قطعه کار آغاز می گردد.

در دستگاه اسپارک، یک نازل، به واسطه یک شلنگ، مایع دی الکتریک را بر روی قطعه مربوطه پاشیده و ذرات خورده شده را از روی قطعه کار می شوید. الکترود، مجدد پایین می آید. اما این‌بار به دلیل خوردگی مرحله قبل، نزول قطعه کمی بیشتر از دوره قبلی می باشد.

عملیات  تخلیه الکتریکی در نقطه ای با عمق بیشتر عمل کرده و این بار ذرات بیشتری را از قطعه کار بر می دارد. عملیات ادامه پیدا می کند و مجددا ابزار بالا می رود و ذرات خورده شده به وسیله دی الکتریک شسته می شوند.

ابزار مجددا پایین آمده و عملیات تخلیه الکتریکی مربوط به دستگاه اسپارک با کمترین شعاع جرقه انجام می گیرد.

مجموعه بازرگانی صارش، به دلیل نیاز صنایع و بازار به این دستگاه، واردات  spark را در حجم وسیع و با سرعت بالا به انجام می رساند. هدف این مجموعه بر آورده کردن نیاز صنایع داخلی و کمک به رشد اقتصادی کشور می باشد.

معرفی انواع دستگاه های اسپارک

دستگاه اسپارک یا ماشین تخلیه الکتریکی در صنایع نقش مهم و حیاتی را ایفا می کند. به همین دلیل واردات  spark توسط بازرگانان زیادی انجام می پذیرد. این دستگاه ، در سه نوع مختلف تولید شده و عرضه می گردد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

 

دستگاه اسپارک وایرکات، دقیق و پرکاربرد

  • ماشین‌ اسپارک وایرکات (Wire Cutting EDM)

روش تخلیه الکتریکی وایرکات از جمله روش های بسیار مقرون به صرفه در برشکاری فلزات محسوب می شود. در این روش، برای برش اشیا، از سیم های نازکی استفاده می شود و این سیم نقش الکترود را ایفا می کند. این دستگاه در مقایسه با دستگاه های دیگر ، در برشکاری فلزات کاربرد بیشتری دارد.

در روش تخلیه الکتریکی وایرکات، برای برش فلزات از هیچ فشاری استفاده نمی شود به همین دلیل از دقت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در شرایطی که فلز یا قطعه بایستی بدون اعمال فشار یا وجود نیرو یا سطح تماسی بریده شود، این روش از کارایی بسیار خوبی برخوردار است. در واردات  spark، نوع وایرکات آن توسط تجار بیشتری مورد توجه قرار می گیرد.

  • ماشین تخلیه الکتریکی مته‌ای (Sinker EDM)

در ماشین تخلیه الکتریکی مته‌ای از یکی از شیوه های سنتی تخلیه الکتریکی استفاده می شود. ماشین تخلیه الکتریکی مته‌ای دارای الکترودی از جنس گرافیت یا مس است. به کمک این دستگاه، اشکال پیچیده و بسیار متنوعی قابل برش خواهند بود.. مواد اولیه و اشیا، قبل از شکل گیری در قالب هایی که از قبل آماده شده اند، قرار می گیرند و به کمک جرقه ای که دستگاه مته‌ای تولید می کند، به اشکال دلخواه تبدیل می شوند.

  • ماشین‌ تخلیه الکتریکی سوراخ‌کاری (Hole Drilling EDM)

از ماشین‌ تخلیه الکتریکی سوراخ‌کاری ، در حفاری و سوراخ کاری های حساس و دقیق استفاده می شود. ویژگی این دستگاه اسپارک این است که می تواند در قیاس با روش های متداول، سوراخ های عمیق تر و دقیق تری ایجاد کند. این دستگاه در صنایع، معادن و راه سازی برای ایجاد حفره و سوراخ هایی با عمیق زیاد و دقت بالا در زمین یا سایر قطعات به کار گرفته می شود. الکترودهایی که در طراحی این دستگاه تعبیه شده اند، لوله مانند بوده و مایع دی الکتریک دستگاه از این الکترود ها تغذیه می کند.

کاربرد و موارد مصرف اسپارک

دستگاه اسپارک یا  ماشین تخلیه الکتریکی، در بخش های مختلف و برای کاربردهای گوناگونی استفاده می شود. به همین دلیل واردات  spark تا این اندازه برای صنایع مختلف حیاتی و لازم تلقی می شود. از کاربرد های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نمونه ای از دستگاه تخلیه الکتریکی سوراخ‌کاری

 

  • مورد استفاده در نیروگاه‌ها و صنایع پتروشیمی و ذوب آهن
  • مناسب برای سوراخ‌کاری، حکاکی، برش و تراش قطعات بزرگ فلزی
  • ایجاد برش های ظریف و دقیق در فلزات و فولاد سخت
  • لایه برداری و شکل دهی به فلزات و سایر اشیا
  • و …

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با بازرگانی صارش در تماس باشید.

 

بازرگانی صارش در کنار شما، در تجارت و مشاوره بازرگانی