یکسان سازی حقوق تجاری سازمان های بین المللی

یکسان سازی حقوق تجاری سازمان های بین المللی

سازمان های بین المللی و فعالیت های آنها در زمینه یکسان سازی حقوق تجاری

معرفی سازمان های بین المللی و فعالیت های آنها در زمینه یکسان سازی حقوق تجاری ، سازمان های بین المللی و فعالیت های آنها در زمینه یکسان سازی حقوق تجاری در قرن بیستم تعداد زیادی سازمان و موسسه بین المللی تاسیس شد که در زمینه ایجاد مقررات متحدالشکل در سطح بین المللی فعال اند و موفقیت های زیادی در این خصوص کسب کرده اند.

قلمرو فعالیت و تاثیر برخی از این سازمان ها و موسسه ها به کل جهان و برخی به منطقه خاصی اختصاص دارد. در این بخش، مهمترین سازمان های جهانی و منطقه ای به اختصار بیان می شود.

الف) سازمان های جهانی

  1. کمیسیون حقوق تجارت بین الملل سازمان ملل متحد (آنسیترال)
  2. موسسه بین المللی یکسان سازی حقوق خصوصی رم
  3. کنفرانس لاهه مربوط به حقوق بین الملل خصوصی
  4. اتاق تجاری بین المللی
  5. فدراسیون بین المللی مهندسان مشاور(فیدیک)

ب) سازمان های منطقه ای

  1. کمیسیون اقتصادی اروپا وابسته به سازمان ملل متحد
  2. اتحادیه اروپا
  3. سازمان هماهنگ کننده قوانین تجاری-اقتصادی آفریقا

آنسیترال ، کمیسیون حقوق تجارت بین‌‌الملل سازمان ملل متحد

کمیسیون حقوق تجارت بین‌‌الملل سازمان ملل متحد ( United Nations Commission on International Trade Law) که به اختصار آن را آنسیترال (UNCITRAL) در ۱۷ دسامبر ۱۹۶۶ با هدف ارتقا هماهنگی و یکسان سازی حقوق تجارت بین الملل تاسیس شد.

هدف آنسیترال کمک به گسترش تجارت بین الملل از طریق یکسان سازی قوانین و تسهیل تجارت بین الملل بود. در سال های ۱۹۶۰ به بعد تجارت بین الملل به شکل چشمگیری توسعه پیدا کرد و کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را تشویق کرد تا موانع تجارت را کاهش دهند تا استفاده بیشتری از مزایای آن ببرند.

یکی از موانع بزرگ در برابر توسعه تجارت بین الملل، قوانین متفاوت کشورها بود. در این شرایط احساس نیاز به وجود یک سازمان برای همگام سازی بین قوانین کشورها نیاز می شد.

بر همین اساس در سال ۱۹۶۶ آنسیترال با ۲۹ عضو شکل گرفت. در سال ۱۹۷۳ اعضای آنسیترال به ۳۶ عضو و در سال ۲۰۰۲ به ۶۰ عضو ارتقا پیدا کردند.

اعضای آنسیترال توسط مجمع عمومی سازمان ملل برای ۶ سال انتخاب می شوند. در حال حاضر ایران نیز تا سال ۲۰۲۲ به عنوان یکی از اعضای آنسیترال انتخاب شده است.

بازرگانی صارش به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات جامع بازرگانی مستقر در چین می تواند در کلیه مراحل سفارش خارجی و واردات از چین همراه شما باشد تا در این مسئله بتوانید با استفاده از تجربیات مجموعه بازرگانی صارش با کمترین ریسک ، بیشترین سود آوری تجارت با چین را بچشید.

مجموعه بازرگانی صارش کلیه مراحل حمل و ترخیص، حواله یوان ، حمل و ترخیص و ترخیص کالا ، حمل هوایی از چین ، ترخیص کالا از بندر عباس ، خدمات بازرسی کالا در چین و ارائه مشاوره امور بازرگانی را به تجار محترم با بهترین کیفیت و سریعترین زمان ممکن ارائه می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع سازمان های بین المللی و فعالیت های آنها در زمینه یکسان سازی حقوق تجاری و همچنین جهت مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.