تنزیل اعتبار اسنادی

در تجارت هایی که شامل صادرات و واردات می شود، اعتبارات اسنادی، امنیت مالی تجارت بین الملل می باشد. اعتبار اسنادی این امکان را به واردکننده می دهد تا اطمینان حاصل کند یک سفارش پیش از اینکه پرداخت انجام شود، بار شده و ارسال می شود و صادر کننده گارانتی می شود که به ازای کالایی که به خارج از کشور ارسال شده،پرداخت انجام خواهد شد (به پول خواهد رسید). تنزیل اعتبار اسنادی به صادرکنندگان امکان دریافت سریع تر پول را می دهد.

بانک واردکننده، پرداخت را تضمین می کند

بعنوان یک صادرکننده، شما به یک اطمینان نیاز خواهید داشت که در مقابل کالایی که به خارج از کشور ارسال کرده اید، وجه مورد نیاز را دریافت خواهید کرد. جهت تسهیل پرداخت برای یک محموله صادراتی، خریدار به بانک خود رفته و تقاضای گشایش اعتبار اسناد می نماید. بانک شما تایید می کند که اعتبار اسنادی بانک خریدار معتبر می باشد و سپس شما می توانید کالا را ارسال کنید با علم به اینکه پرداخت به شما انجام خواهد شد. زمانیکه تمام شرایط معامله صورت پذیرفت ، بانک شما براساس اعتبار اسنادی، پول را به تجارت صادرات شما منتقل خواهد کرد.

ارائه اسناد برای پرداخت

به عنوان فروشنده و صادرکننده، برای دریافت پول یک سفارش شما می بایست اسناد مورد نیاز را به بانک خود ارائه کنید تا تایید شود که سفارش برای مشتری ارسال شده است. سپس بانک شما اسناد را به بانک مشتری ارسال میکند که درواقع بانک نگهدارنده اعتبار اسنادی می باشد و زمانیکه بانک اسناد را تایید میکند، پول به بانک شما انتقال خواهد یافت و سپس به تجارت شما(حساب صادرکننده=فروشنده).

موارد اشاره شده اهم موارد تنزیل اعتبار اسنادی است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

نقطه عطف شروع پروسه جهت ادعای پرداخت به صورت اعتبار اسنادی زمانی رخ می دهد که اسناد صادرات و حمل بار کامل می شوند .

پرداخت (دریافت پول) زود هنگام

تنزیل اعتبار اسنادی زمانی اتفاق می افتد که بانک شما پیشنهاد می کند که پیش از اینکه شما مراحل مورد نیاز برای ارائه اسناد فروش و حمل بار را کامل کنید، در پروسه اعتبار اسنادی پیش پرداخت انجام دهد، این عمل تنزیل (تخفیف دهی) نامیده می شود زیرا شما مقدار کامل پرداخت را دریافت نمی کنید. درواقع تنزیل مبین بهره یا مبلغی است که بانک جهت فراهم نمودن پول پیش از اینکه شما شروط توافقنامه فروش و اعتبار اسنادی را کامل کنید، دریافت میکند.

LCdiscounting به معنای تقسیم کردن و پرداخت نقدی وجه یک LC گشایش شده در دفعات و قبل از موعد سررسید می باشد.

بازرگانی صارش به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات جامع بازرگانی مستقر در چین می تواند در کلیه مراحل ثبت سفارش خارجی و واردات از چین همراه شما باشد تا در این مسئله بتوانید با استفاده از تجربیات مجموعه بازرگانی آماج شمس با کمترین ریسک ، بیشترین سود آوری تجارت با چین را بچشید.

بازرگانی صارش با سالها تخصص و تجربه در امور مختلف تجاری و بازرگانی آماده ارائه مشاوره خدمت شما تجار گرامی می‌باشد.